pondelok 16. marca 2015

Kokosový olej a jeho využitie

Určite ste o ňom už počuli. V poslednom čase to je pomerne populárne. Ja som si ho kúpila asi tak pred rokom po prvýkrát. Na čo sa používa? Koľko stojí ? Kde ho kúpiť ? To všetko vám v tomto článku objasním.

Ja som si kupovala kokosový olej v Dm drogerii. Okrem toho ho však nájdete na internete, v rôznych obchodoch s BIO potravinami alebo v niektorých drogériách. Na čo sa využíva? Ja ho používam na vlasy. Raz za dva týždne (alebo ked si spomeniem :D ).Nanesiem množstvo asi jednu polievkovú lyžicu, rozpustím v rukách a nanesiem na dĺžku vlasov, od korienkov asi 5 cm. Zviažem do drdolu a nechám pôsobiť asi pol hodinu. Potom si dvakrát poriadne umyjem vlasy a potom sú krásne lesklé , vyživené. Okrem toho sa dá použiť aj po každom umytí do končekov vlasov - pozor len malé množstvo ! inak by mali vlasy mastný vzhľad
Je skvelý aj na odličovanie, pokiaľ vám nevadí mastnota , ktorá následne ostane na pleti. Odlíči naozaj krásne.Okrem toho vyživuje mihalnice, takže pri pravidelnom používaní budú hustejšie a dlhšie :)
Varenie- konkrétne ja som ho používala pri pečení palaciniek. Boli jemne cítiť kokosom, a krásne to v kuchyni voňalo :) !!
Píling, vznikne keď do kokosového oleja pridáte cukor, prípadne kávu. Splní to účel a tá vôňa :)
Okrem hore vymenovaných je ešte veľa ďalších spôsobov ako ho využiť, ja ho však používam najčastejšie takto :) Cena tohto malého zázraku je od 3 € (podľa druhu a gramáže). Ako ho používate vy ? Vyskúšali ste ho už ? :)0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Autor obrázkov motívu: Ollustrator. Používa službu Blogger.

© More than beauty...♥ , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena