piatok 13. marca 2015

Makeupy a BB krémy

Dnes som si pripravila článok o BB krémoch a mejkapoch , ktoré som za poslednú dobu vyskúšala. Je ich pomerne veľa tak predpokladám , že tento článok bude dosť dlhý :DNa začiatok by som ešte spomenula, že mám zmiešaný typ pleti, teda čelo a nos sa mi rýchlejšie mastí a teda ak máte iný typ pleti, môžete mať na ne iný názor ako ja :) Tak poďme rovno na to ! :)


Rimmel Stay matte.Je to penový mejkap. Je hustý a má veľmi dobrú kryciu schopnosť. Ja ho mám v odtieni True ivory ,a napriek tomu , že to je jeden z najsvetlejších , je na pleti pomerne do oranžova. Nevyhovuje mi,  že na pleti výrazne kryje a tak vytvára dojem masky. Pri menšom množstve je použiteľný, ale aj tak nepatrí medzi moje najobľúbenejšie. Pleť však zmatní. Za mňa neodporúčam. Cena 4-5 €Ďalší v poradí Rimmel lasting finish 25hours.Je to mejkap , ktorý má redšiu konzistenciu. Je stredne krycí.Na pleti sa pekne rozotrie ,zakryje väčšinu nedokonalostí.Má jemnú vôňu a nosí sa veľmi príjemne. Po nanesení necháva jemne lesklý finish, takže potrebuje následné zapudrovanie , pri mastnej a zmiešanej pleti. 25 hodín určite nevydrží, ale aj tak so mnou deň v škole s prehľadom zvládne. Ja odporúčam.Cena 7-8€.

Astor 24 perfect stay.Tento mejkap patrí, medzi pomerne nové na trhu. Je zložený z podkladovej bázy(primer) a makeupu v jednom. Je taktiež stredne hustej konzistencie. Nanáša sa veľmi dobre a má stredne vysokú kryciu schopnosť.Zanecháva na rozdiel od predošlého matný finish , čo mi veľmi vyhovuje. Nepotrebuje následné zapudrovanie. Vydrží pomerne dlho. Odporúčam.Cena 10€.

Dermacol Matt control 18h. Tento make up som som si omylom kúpila v trochu tmavšej farbe, preto ho používam na jar , keď som už aspoň trošku do tváre opálená. Má zvláštnu vôňu, ktorá sa mi nepáči. Čo je výhoda , je jeho krytie. Kryje stredne - až vyššie. Zanecháva matný vzhľad, nie je potrebné zapudrovať. Má jemne oranžový podtón , ale keď sa zapracuje do pleti, nevidno to veľmi. Ja by som si ho už druhýkrát nekúpila, ale rozhodne nemôžem povedať ,že by bol zlý.Cena 9-10€

Makeup revolution Ultra face base makeup. O ňom mám recenziu v článku o značke makeuprevolution. Za mňa neodporúčam. Cena 5€

Rimmel match perfection. Tento make up, som skúšala už pred pár mesiacmi. má ochranný faktor SPF 18. Stredné krytie, stredne hustý, príjemný na pleti. Veľmi dobrý. Rozhodne odporúčam a chystám sa k nemu vrátiť.

Posledný make up je Dermacol make up cover.Patrí k jedným z prvých make upov, ktoré boli na trhu. Je extrémne krycí, veľmi hustý, vodeodolný. Má SPF 30. Je tak veľmi krycí, že ho nemôžem požívať na celú tvár, vyzeral by ako maska. Ja ho používam iba na zakrytie vyrážok , miesto korektoru. Keďže ho používam naozaj v malilinkom množstve , vydrží strašne dlho. Používam ho už rok a pol každý deň a minula som ho toľko , ako vidíte na fotke dolu :D .V drogérii je balený v krabičke. Odporúčam (ale len ako náhrada korektoru, nie na celú tvár). Cena 5€.

Postupne sa presuniem k BB krémom. Čím ďalej , tým viac som si ich obľúbila. Sú na pleti veľmi príjemné, ľahké.Ako jeden z prvých , ktorý som vyskúšala je BB krém Gosh. Má ochranný faktor 15.Krytie je slabé, ale pekne zjednotí tón pleti, pokiaľ nemáte problematickú pleť. Ja ho mám veľmi rada a toto je moje tretie balenie.Je dosť riedky , občas mám problém že vytečie až príliš veľa. Cena je 12€ (s isicom vo Fann parfumérii je naň zľava) .Odporúčam.

L´oreal nude magique BB cream. Tento špeciálny BB krém som našla vo fann parfumérii. Chcela som ho ako náhradu za Gosh, chcela som vyskúšať niečo iné. Keď ho vytlačíte na ruku, alebo na pleť, je fialovej farby. Pri kontakte s pleťou ,by mal zmeniť farbu a prispôsobiť sa tónu pleti. Ako návrh veľmi zaujímavé. Realita je však iná. Keď ho začnem rozotierať po pleti je neskutočne oranžový, až tak oranžový , že sa takmer nedá použiť. Má veľmi slabé krytie.Rozhodne neodporúčam.Cena 10-12€.Posledný , ktorý vám ukážem je BB cream Skin 79. Je to kórejská značka. Nie neľakajte sa, kórejská nie je to isté ako čínska. Kórejská kozmetika patrí k jednej z najkvalitnejších. V súčasnosti je veľa e shopov , ktoré ponúkajú rôzne produkty rôznych kórejských značiek.Má ochranný faktor 25. Je pomerne hustý, na to že je to BB cream. Je stredne krycí, nahradí mejkap a nosí sa veľmi dobre. Patrí k mojim obľúbeným. Okrem iného obsahuje zložku, ktorá zlepšuje kvalitu pleti, čo môžem potvrdiť, Pri dlhodobom používaní sa mi zlepšila pleť, a veľké množstvo vyrážok zmizlo :) Jedno balenie som už minula a druhé je na ceste ku mne. Rozhodne odporúčam. Cena za 40g balenie je 19 €, čo je dosť veľa, ale na aliexprese , alebo ebay, kde je to priamy dodávateľ , sa dá zohnať za oveľa nižšiu cenu. Bežné BB creamy majú 30 g tento o 10 viac takže tá cena , nie je taká strašná .Dá sa kúpiť aj 20g balenie :)  A to balenie !!

Tak , ktorý je váš obľúbený mejkap alebo BB cream? :) V pravej hornej časti ,ma môžete "sledovať" , aby vám žiadna recenzia neunikla. A ešte otázka na záver, rozmýšľala som nad urobením článkov v štýle spotrebované produkty - a teda produkty , ktoré za určitý čas spotrebujem a následne vám poviem aké boli resp. odporúčam/neodporúčam . Druhý typ článkov budú nákupy - kde zhrniem novo nakúpené produkty za určité obdobie.Bol by o také články záujem? :) napíšte do komentáru

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Autor obrázkov motívu: Ollustrator. Používa službu Blogger.

© More than beauty...♥ , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena