nedeľa 8. marca 2015

Porovnanie suchých šampónov

Tak a máme tu prvý článok o vlasoch. Moje vlasy sú jemné, bez objemu a pomerne rýchlo mastiace sa. Práve na to tu máme suchý šampón. Je to produkt, ktorý je možné používať medzi dvomi umytiami vlasov ak sa nám vlasy nechce umývať na mokro , alebo nemáme na to čas. Je to prášok, ktorý sa aplikuje ku korienkom vlasov, absorbuje mastnotu z pokožky a korienkov vlasov a vlasy tak budú vyzerať ako čerstvo umyté a objemné. Umývanie na mokro to však nikdy nenahradí ! Je to skvelý vynález , ak sa vám rýchlo mastia vlasy a nechcete si ich umývať každý deň, vďaka suchému šampónu vám vlasy vydržia pekné o 1 deň dlhšie. Ja som ich vyskúšala už niekoľko druhov, ale nie všetky plnili svoju funkciu tak, ako by od nich človek očakával.Chcete vedieť , ktoré boli najlepšie ? Čítajte ďalej :)

Keď som objavila, že niečo ako suchý šampón existuje , kúpila som si tento od značky Amica. Dávkuje sa tak , že si malé množstvo nasypete na ruku a potom aplikujete ku korienkom vlasov. Najlepšie je rozdeliť si vlasy na niekoľko častí, aby bola aplikácia rovnomerná. Hlavnou nevýhodou tohto suchého šampónu je práve dávkovanie. Najlepšie je robiť to nad vaňou , alebo umývadlom , aby ste to nemali všade okolo seba.Po asi minúte ako nanesiete suchý šampon na vlasy , už len prečešte a hotovo ! Čo sa týka funkcie, tú si plní veľmi dobre, vlasy sú objemné čisté, a nezanecháva viditeľný biely povlak na vlasoch. Ako som písala vyššie to balenie je..celé zle! Má jemnú vôňu,ktorá neprekáža.Kúpite ho v drogérii Teta , stojí okolo 1 €- vydrží veeeľmi dlho.
Ďalší som vyskúšala od značky Balea. Tento funguje vo forme spreju. Veľká výhoda je práve to, že ho aplikujete priamo na korienky vlasov.  Vždy pred použitím je potrebné ho pretrepať. Nevýhodou však je, že zanecháva pomerne dosť veľké biele fľaky na vlasoch. Kúpite ho v sieti drogérie Dm. Mastnotu absorbuje dobre.Cena je okolo 1,80€ a vydrží cca 10 použití.
Keď som minula modrý od Balei, vyskúšala som iný druh a to s vôňou jahôd. Vôňa je dosť silná a cítiť ju aj po aplikácii na vlasoch. Ked ho nastriekate veľa zanecháva biele stopy, keď ho nastriekate menej s vlasmi nerobí vôbec nič.Stojí okolo 2,50€ v Dm a vydrží asi 8 použití.
Keďže dovtedy som nebola úplne spokojná ani s jedným šampónom , povedala som si , že investujem o niečo viac a skúsim drahšiu značku a to Dove.Má krásne balenie. Aplikuje sa tak isto ako sprej, Má nádhernú čistú vôňu.Funguje tak akurát a nezanecháva biele škvrny.Bola som s ním teda celkom spokojná až na to, že nevydržal nejako veľa asi 8-10 použití a stojí skoro 6€.
Skúšala som ďalej, a hľadala som lacnejšiu variantu Dove. Našla som suchý šampón Swiss o par-Frottee. Obal nič moc,je zase vo forme spreju. Má citrusovú vôňu.Funguje skvele :) Naozaj vďaka nemu vydržia vlasy minimálne o deň dlhšie nemastné a plné objemu.Je to veľký pomocník. Našla som ho v drogérii Dm, pozor býva na spodnej poličke pri šampónoch , takže musíte trochu hľadať.Cena je okolo 2,80€. Vydrží asi 10-12 použití. Za mňa zatiaľ najlepší a už mám druhé balenie.

V pláne mám vyskúšať suché šampóny značky Batiste, tie však na SR nie sú, a keď tak len v eshope. Ktorý ste skúsili vy a ste spokojné ? :) 

Foto: internet 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Autor obrázkov motívu: Ollustrator. Používa službu Blogger.

© More than beauty...♥ , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena