sobota 11. apríla 2015

Ako nafarbiť obočie s farbou Refectocil ?

Ahojte, dnes to bude taký malý step by step. Tentoraz som sa rozhodla, že Vám ukážem , ako si doma farbím obočie. Toto farbenie zafarbí chĺpky na obočí , ale tak isto aj riasy (neskúšala som). Je to skvelé, keď máte svoje obočie svetlé a chcete mu definovať nejaký tvar. Vydrží to cca 2 týždne a počas tohto času sa obočiu nemusíte nejako extra venovať (trhanie samozrejme áno :D , mám na mysli dokreslovanie). Kto ste sa ešte nepridali na fb stránku tá je Nbeautystyle :)

K tejto technike som sa dostala zhruba pred dvoma rokmi ,keď som bola u kozmetičky. V tom čase, som mala obočie úzke ako jednu čiarku , hrozný tvar. Samozrejme ma za to kozmetička nepochválila , zafarbila mi obočie touto farbou. Tým, že som nemala takmer žiadne chĺpky v mieste, kde má byť u normálnych ľudí obočie , tak mi pomocou farby ukázala , aký tvar je pre mňa vhodný . Táto farba zafarbí aj kožu , ktorá je pod chĺpkami obočia , čo je super.Vďaka tomu som asi po dobu pol roka čakala, kým mi dorastie obočie zhruba tam , kde má :)

A teraz už sľúbený postup.Na farbenie potrebujete :
Oxidant (peroxid) 3%
Refectocil farbu (ja mám natural brown, ale majú tmavšie aj svetlejšie odtiene)
štetček, alebo tyčinka ,ktorá je pribalená k farbe
vreckovka
pleťová voda +tampónik na odličovanie


 Ku každej farbe je pribalená plastová tyčinka , ktorá je na nanášanie a miešanie farby. Mne sa s tým ale robí zle a používam takýto malý štetec.
Asi 1cm farby vytlačíme do nádobky.Množstvo na fotke je asi tak na 2 farbenia, ale ušla mi ruka :D . Do 1cm farby prídáme asi 3-4 kvapky Oxidantu.Poriadne miešame, až kým sa tieto dve zložky úplne prepoja do kašičky.
Keď máme farbu rozmiešanú pomocou pleťovej vody očistíme obočie a kožu pod ním. Takto vyzerá moje prirodzené obočie.
Pomocou štetčeka (alebo tyčinky) natierame farbu do požadovaného tvaru. Ak Vám ujde ruka, otrite si štetček poriadne do vreckovky (ja rada používam vhlčené) a upravte tvar očisteným štetcom. Je dobré odstopovať si čas cca 15 minút od vtedy ako dokončíte prvé obočie. Potom začnite to isté s druhým obočím a odstopujte si 15 minút pre to druhé obočie. Tento spôsob je dobrý preto, aby ste na každé obočie nechali pôsobiť farbu počas takej istej doby, inak by ste mali jedno tmavšie a druhé svetlejšie. 
Po uplynutí času si zotrite najskôr to obočie, ktoré ste si robili ako prvé. Potom zotrite to druhé obočie. Ja na to používam vlhčené vreckovky alebo pleťovú vodu na tampóniku vatovom. A takto vyzerá výsledok :) 

5 komentárov:

 1. Mám takú absurdnú otázku ale zaujímalo by ma či je potrebné farbu zmiešať s tým peroxidom? Či nestačí nanášať iba čisto farba :D a bez toho aby som do nej pridala ten peroxid. Vďaka za odpoveď.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslim ze bez toho to nepojde 😊Aj pri farbeni vlasov je potrebne zmiesat farbu s tekutinou ale neskusala som bez toho

   Odstrániť
 2. Ahoj, rada by som sa na niečo spýtala :) ja si tiež farbím obočie s touto farbou a po každé ak osi to dám dole, som s výsledkom spokojná. Lenže po nejakých 3 hodinách mi to ako keby zoxiduje a mám ho skoro až ružové a dosť to svrbí. Nevieš čím by to mohlo byť?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je alergická reakcia. Pri tomto výrobku to aj uvádzali že sa môže stať že sa u niekoho vyskytne. A pokial to aj svrbí tak to bude to.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja sa chcem opýtať prečo mi hneda farba refectocil chytá na čierno musím k nej mať určený peroxid refectocil ďakujem za odpoveď

  OdpovedaťOdstrániť

Autor obrázkov motívu: Ollustrator. Používa službu Blogger.

© More than beauty...♥ , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena