pondelok 13. apríla 2015

Tipy ako ušetriť na kozmetike ?

Alebo ako využiť kozmetické produkty iným spôsobom , ako tým na ktorý sú primárne určené?Kedže je tento blog zameraný na kozmetiku, ale nie každý chce alebo má tú možnosť vyhadzovať kopu peňazí za kozmetiku, prinášam vám pár rád a trikov ako na nej aspoň trochu ušetriť :)  • Rúž sa dá použiť nie len na pery, ale aj ako lícenka. Na dva prsty nanesiete rúž (či už ružový, červený , fialový ) a vklepete na líčka. Dostanú tak peknú "šťavu" a zdravý vzhľad. Pri veľmi výrazných farbách odporúčam dobre zapracovať prstami , aby ste nevyzerali ako Marfa z Mrázika :D 
  • Lícenky, bronzery a rozjasňovače môžete použiť ako očné tiene. Samozrejme to platí ja naopak. Ak nechcete kupovať rozjasňovač na tvár použite svetlý tieň,ktorý nájdete v každej paletke tieňov. Ak doma nemáte matný bronzer alebo konturovací púder, použite hnedý tieň na oči :) (samozrejme s mierou a citom !!) 
  • Namiesto fixačného gélu na obočie môžete neskrotné chĺpky upraviť lakom na vlasy. Stačí použiť kefku od starej špirály( vopred poriadne umyť) a nastriekať na ňu lak na vlasy. Potom prečešte obočie a spraví to takmer taký istý efekt ako gél na obočie :) 
  • Ak vám nesadol šampón na vlasy, ktorý ste si kúpili, môžete ho použiť na čistenie kozmetických štetcov :)
  • Kondicionér alebo maska na vlasy môžete využiť miesto peny na holenie. Chĺpky vám pekne zmäknú a žiletka sa bude po koži pekne kĺzať. Tak isto môžete použiť miesto toho aj kokosový olej, alebo krém. Pleť bude navyše pekne hydratovaná .
  • Ak vám nesadnú vlhčené obrúsky alebo odličovacie, ktoré ste si kúpili, môžete ich použiť na utieranie prachu prípadne na rýchle umývanie topánok v núdzi :D 
  • Stalo sa vám, že ste si kúpili sprchový gél , ktorý vám prestal voňať? Použite ho namiesto mydla na ruky. Kedže si ruky umývame niekoľkokrát denne , rýchlo ho miniete. 
  • Krémy sú dnes porozdeľované na ruky, telo, tvár ,nohy a neviem na čo ešte. Kľudne použite krém na telo aj na miesto krému na nohy alebo ruky. Rozdiel môže byť len v tom, že nehydratuje až tak hĺbkovo. 
  • Používajte domáce suroviny na výrobku masiek na tvár. BIO je predsa zdravé a v móde. V minulosti to tak fungovalo tak prečo to nevyskúšať teraz? 
  • Tak isto tieň na oči môžete použiť aj na definovanie obočia 
Máte aj vy nejaké tipy , ktoré sú overené a používate ich? Ak áno určite o tom dajte vedieť aj ostatným :) 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Autor obrázkov motívu: Ollustrator. Používa službu Blogger.

© More than beauty...♥ , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena