streda 20. mája 2015

Ako a čo nakupovať na ebay a aliexpress? :)

Už dlhší čas nakupujem v zahraničných e- shopoch ako je www.ebay.com , www.aliexpress.com . Sú to eshopy, ktoré majú väčšinou predajcov z Číny alebo iných ázijských krajín.Ak chcete vedieť, aké mám skúsenosti tak čítajte ďalej :)
 

Ak chcete nakupovať na ebay , potrebujete si založiť paypal. Paypal je asi najznámejší online platobný portál , cez ktorý môžete posielať peniaze do zahraničia jednoducho a bez poplatkov.Ďalšou výhodou je to, že údaje o platobnej karte poskytnete iba raz a to pri registrácii, nemusíte ich vypisovať a poskytovať každému predajcovi.Zároveň vám paypal zaručuje, že v prípade toho, že by ste si objednali tovar a predajca by vám ho neposlal, alebo by sa stratil, peniaze  vám vrátia :) Jednoducho sa tam zaregistrujete, dáte tam údaje o sebe a platobnej karte.


Na aliexpress sa neplatí pomocou paypal, ale stačí vám na to platobná karta. Pri objednávke zadáte číslo, ktoré je na karte (podľa vzoru presne budete vedieť ktoré ) a to je všetko. Výhoda týchto eshopov je, že ceny sú veľmi nízke a pri väčšine výrobkov neplatíte žiadne poštovné (označené ako free shipping ). Na týchto eshopoch nájdete asi úplne všetko od kozmetiky, oblečenia, obalov na mobil, dekorácii, elektroniky , hračiek....Na aliexprese máte ceny prepočítané v eurách , na ebay sú v dolároch ,takže si to musíte prepočítať podľa kurzu vy :)

Dodacia lehota: dodanie tovaru trvá väčšinou cca 3 týždne , niekedy to príde skôr, niekedy to trvá aj vyše mesiaca
Čo sa oplatí na takýchto stránkach nakupovať?z vlastnej skúsenosti sa oplatí nakupovať bižutériu, hodinky (nie značkové) , kozmetické štetce a sady ak nechcete veľa investovať, vzorky rôznych produktov na vyskúšanie, obaly na mobil, kryty na mobil ,atomizéry na voňavku, nechtové dekorácie (kamienky, ozdoby.. ), šatky, šály a oblečenie,ktoré si nemusíte skúšať.
Čo neodporúčam kupovať?kabelky, oblečenie, topánky.. viem, že je to lákavé, ale väčšinou vyzerá oblečenie na fotkách skvele a v realite to tak už nie je. Ak to ale chcete risknúť dávajte si pozor na toto :  - vždy kupujte minimálne o 1 až dve veľkosti väčšie , ako nosíte bežne (ja mám M a tam sú mi dobré L až XL) 
- nakupujte od predajcov, ktorí majú dobré hodnotenia (počet hviezdičiek) 
-často sa stáva , že rukávy sú veľmi krátke, pretože to čijú na aziatov, ktorí sú nižší ako my

To je asi tak zhrnutie k nakupovaniu :) Ak máte ešte nejaké otázky určite sa opýtajte a odpoviem , ak budem vedieť :) 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Autor obrázkov motívu: Ollustrator. Používa službu Blogger.

© More than beauty...♥ , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena