sobota 16. mája 2015

Odličovanie a čistenie pleti :)

Ahojtee :) Dnes to bude článok o čistení pleti, ako sa odličujem, ktoré produkty na to používam , ktoré vám môžem odporučiť :) Myslím si , že veľa ľudí dosť zanedbáva svoju pleť, neodlíčia sa po večernej párty.. možno sa to nezdá, ale pleť tým veľmi trpí. Moja pleť, keď sa neodlíčim,alebo to "odfláknem" :D tak to na mojej tvári vidno dosť výrazne.

Mám dve techniky čistenia pleti, záleží od toho ,ktorá sa mi kedy chce :D Prvá je bez vody. Na očistenie od najhrubšej časti, mejkapu a iných líčidiel rada používam odličovacie obrúsky.Striedam ich veľmi často, momentálne používam tieto od značky Balea a sú celkom fajn :) oči si nimi neodličujem , na to používam odlíčovače. Po čase som zistila, že je lepšie keď odličujem oči špeciálnymi odličovačmi, nie obrúskami, pretože pri tom musím oči "drhnúť" aby som sa zbavila všetkej špirály , pričom pri odličovačoch sa všetko rozpustí a je to šetrnejšie na očné okolie a mihalnice :) Verím , že sa mi to v budúcnosti vráti :D
Na doodličovanie a dočistenie pleti používam rada micelárne vody. Teraz skúšam túto od značky Eucerin dermaco clean. Ak je micelárna voda dobrá, používam ju aj na odlíčenie očí (pokiaľ ma nedráždi v očiach) .
Najlepšie vatové tampóniky na odličovanie sú tieto Maxi od Iseree z Lidlu .Z jednej strany sú hladké, z druhej textúrované .Sú jemné a mäkké ,veľmi príjemné na pleti :) Určite odporúčam.
Na oči teraz používam tento odličovač od Dermacol .Nemám rada dvojfázové a olejové odličovače, lebo som z toho celá mastná :D . Tento vodičkový je pre mňa oveľa lepší. Pri odličovaní očí odporúčam najprv tapónik s odličovačom iba pritlačiť na oko, podržať aspoň 10 sekúnd aby sa mejkap uvoľnil a rozpustil. Potom už len potiahnite dolu v smere rastu mihalníc. Nie je dobré drhnúť si oči, pretože tým namáhate jemnú kožu okolo očí a dávate zabrať mihalniciam :)
Nakoniec pleť nezabudnite nakrémovať krémom, ktorý je vhodný pre váš typ pleti. Ja mám zmiešanú pleť a momentálne mi veľmi vyhovuje tento krém od L´oreál SKIN PERFECTION. Okrem krésneho obalu, pekne vonia a krásne hydratuje, Ráno mám pleť vždy jemnú a hydratovanú :)

Ak si chcem odličovať pleť na mokro, používam tento gél od Bioderma  z rady Sébium. Je na mastnú a zmiešanú pleť a čistí dokonale. Po vyčistení týmto gélom už nemusím používam micelárnu vodu (skúšala som to a tampónik bol úplne čistý) a pleť je odlíčená od mejkapu aj od všetkých nečistôt.
V poslednom čase používam pri čistení gélom túto silikónovú hubku z Dmka a je super :) 
Opäť nezabudnite nakrémovať pleť, aj keď máte mastnú pleť treba jej dať výživu vhodným krémom :)
Raz za týždeň používam peeling na tvár od Freeman .Tento je krémový peeling má zrniečka zo škrupiniek z vlašských orechov ,ktoré sú malinké a jemné na pleť .

Keď už idem spať a ležím v posteli , používam Ricinový olej na mihalnice a obočie. Mám to overené a narastú po ňom pri pravidelnom použití dlhšie mihalnice a hustejšie :) 

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Autor obrázkov motívu: Ollustrator. Používa službu Blogger.

© More than beauty...♥ , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena