streda 6. mája 2015

Základy pre pekné ruky a nechty :)

Ahoj :) dnes to bude článok o nechtoch a rukách.. kedže s rukami sa stretávame každý deň a sú neoddeliteľnou súčasťou človeka a zovňajšku , treba sa o ne náležite starať. Ale predpokladám, že to už väčšina z vás vie :) V tomto článku vám poviem pár overených tipov a trikov ako udržať ruky pekné :)

 1. Pravidelne si zatláčaj nechtovú kožičku . Slúži na to pomarančové drievko , alebo kovový pusher , s ktorým to ide o niečo ľahšie. Tí , ktorí máte malinké nechtové lôžka získate vďaka tomu o nejaký ten milimeter plochy viac :) 

 2. Ak máš kožičku príliš hrubú a tvrdú, skús ju zatlačiť po kúpeli, keď bude odmočená :) Bude sa tak ľahšie odstraňovať. Ak sa nedá zatlačiť, môžeš ju odckavnúť špeciálnymi klieštikmi na to určenými, opatrne!!
 3. Je dobré nechty pilníkovať, nie strihať. Budú sa tak menej štiepiť a lámať
 4. Pred každým nanesením farebného laku použi priesvitný alebo podkladový lak, aby sa ti nechty nezafarbili. Pri niektorých veľmi pigmentovaných farbách (červená, čierna..) potom môžu nechty ostať zažltnuté a to fakt nie je pekné
 5. Aby lak vydržal dlhšie použi aj top coat- vrchný lak 
 6. Pred každým nanášaním laku , je dobré nechty odmastiť alkoholom , acetónovým odlakovačom , cleanerom alebo niečím podobným. Na odmastenom povrchu potom drží lak oveľa lepšie. Nikdy si nelakuj nechty na čerstvo nakrémované , alebo spotené ruky
 7. Na kožičku okolo nechtov používaj olejček. Obsahuje vitamíny a poriadne ju premastí. Obmedzíš tak tvorbu záderov. 
 8. Ak máš veľmi suché ruky , dopraj im zábal. Nanes väčšie množstvo krému (asi veľkosť vlašského orecha) a natri v hrubej vrstve na ruky. Zabal do igelitového sáčku a daj do teplého uretáku anechaj pôsobiť aspoň 15 minút.Krém sa vsiakne a prebytok krému utri do papierovej vreckovky :)
 9. Ak sa ti nechty lámu, alebo si si práve dala dolu gélové nechty, regeneruj ich. Dobrý je na to kalciový lak 
 10. Neodstraňuj si gélové nechty násilím. Ak ich už nechceš, kontaktuj nechtovú dizajnérku , ktoré ti ich odstráni šetrnejšie a opatrne 
 11. Gélové nechty nie sú náradie, a preto s nimi pracuj opatrne. Sú tvrdé a pevné, ale tiež nevydržia všetko
 12. Ak si chceš robiť gélové nechty doma, poriadne si naštuduj presný postup. Pretože skúsenosti hovoria, že po pár nepodarených pokusoch skončíš so zničenými nechtami, ktoré nedá dokopy už nikto.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

Autor obrázkov motívu: Ollustrator. Používa službu Blogger.

© More than beauty...♥ , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena